Fransız İp Askı

Fransız İp Askı, güvenli adsorbsiyon sağlayan iplerle ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemidir. Yüz germe ameliyatlarına oranla daha çok tercih edilmektedir. Bunun nedeni ağrısı ve iyileşme sürecinin çok kısa olmasıdır. Aynı zamanda 4 yıla kadar etkisine sürmesidir. Bu uygulamaya iple yüz asma, iple yanak asma gibi isimler verilmektedir.

Uygulama son derece kolaydır. Uygulama sonrasında ödem ve morluk olmaması, sosyal hayata hemen devam edebilmesi en büyük avantajdır. İşlem sonunda ameliyat olmuş gibi görülmemesi tercih nedenidir. Uygulama yapıldığı anda sonuç görülebilir. Aynı anda birçok işlem ile beraber yapılabilir.

İşlem sonrasında hastanın 1-2 gün kadar yemek yerken, konuşurken mimik hareketlerine dikkat etmesi uygulamanın kalıcı sonucunu olumlu etkiler. Ayrıca kişi en az 3 gün küçük lokmalar yemeli, sert gıdalardan kaçınmalıdır.

Kullanılan malzeme içi polyester, dışı ise cilt dokusuyla uyumlu silikondan yapılmış iplerdir.

Ağır cilt sarkması problemi yaşayan, liftinge ihtiyaç duyan herkes Fransız askısı yaptırabilir. İşlem esnasında lokal anestezik madde kullanılacağı için, ne işlem anında ne de işlem sonrasında hiçbir ağrı hissedilmez.

İşlem anında etkisini fark etsek bile tam etkisi işlemden 3-4 hafta sonra yüze oturur. İşlemde oluşan ödem, şişkinlik ve deri düzensizliği birkaç gün de normale döner.

İşlem sonrasında;
  • 10 gün boyunca yüzümüzün üzerine yatılmaz.
  • 10 gün boyunca yüz çene maskesi kullanmakta yarar var.
  • Yüz yıkanırken asla kovalanmaz.
  • 10 gün boyunca hamam, sauna, solaryum ve buharlı cilt bakımı yapılmaz.
  • Ilık suyla banyo yapılabilir.
  • 10 gün boyunca Diş Hekimi randevularını iptal etmek gerekir.
  • İşlem yaklaşık 10-15 günde oturur.

Fransız askıda kullanılan ipler eriyen ve erimeyen ip olarak ayrılır. Erimeyen ipler silikon örtülü iplerdir. Etki süresi çok uzundur. Silikon vücuda hiçbir zarar vermez.

Erimeyen ipleri genç hastalarda kullanmıyoruz. İleri yaşta, sarkma çoksa kullanıyoruz.

Erimeyen ipler anında Lifting etkisi gösterir. Lifting etkisi 2-5 yıl sürer gerektiğinde yenilenmesi gerekir. Eski ipler vücutta kalır ama onların varlığını hissetmeyiz.