Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, vücudun birçok bölgesinde istenmeyen tüylerin ortadan kaldırılmasıdır. Lazer epilasyonla tüy uzaması ve büyümesi tamamen ortadan kaybolur. Tüy köklerini gönderilen lazer enerjisi, köklerin kurumasına neden olur.

Lazer epilasyon 18 yaş üzeri herkes de uygulanabilir.

Doktor muayenesi ve değerlendirmesi sonucu lazere engel bir hastalığı olmayan, vücudunda kıl ve tüy problemi olan herkes bu uygulamadan yararlanabilir.

Özellikle doktor denetiminde olan bir klinikte yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca kullanılan cihazların yeterli kalitede ve onaylı olmasına dikkat edilmelidir.

Fiyat Ucuzsa kalite ucuzdur.

Uygulamayı yaptıracağınız kliniği seçerken mutlaka fiyat araştırması yapın. Ucuz fiyat, malzemeden çalınan fiyattır. Unutmayın ucuz etin yahnisi yavan olur.

Lazer epilasyon uygulamasında kullanılan cihaza, uygulanan enerji dozuna, kişinin cilt tipine bağlı olarak;

  • Ciltte kızarıklık
  • Ciltte yanık
  • Cilt renginde açılmalar
  • Cilt renginde koyulaşmalar

olabilir. Tercihinizi yaparken Lütfen göz önünde bulundurun.

Diod Lazer

Diyot lazer 810 nm dalga boyu ile IPL ütüleme ve Aleksandrite sistemlerinin üzerinde yer almaktadır. Diyot lazer ince zayıf kıllarda, koyu renkli ciltlerde hatta bronz renkli kişilerde kullanımı çok daha etkilidir. Diyot lazer diğer seçeneklere göre derin yerleşimli yerlerde ki kıllar için çok daha etkili bir yöntemdir.

Diyot lazer için ten renginin hiçbir önemi yoktur. Tüm ten renklerinde %95 oranında etkilidir. Diyot lazer 4 mevsim çok rahatlıkla kullanılan en etkili yöntemlerdendir. Diyot lazer saniyede 10 atım hızına sahip olması nedeniyle uygulama süresi diğer yöntemlere göre daha kısadır.

Diyot lazer yüz bölgesinde 4 haftada bir, diğer bölgelerde 6-8 haftada bir toplamda 4-8 seans uygulanmaktadır. Seans sayıları kişinin yapısı, cilt yapısı, tüylerin yapısı, tüylerin yoğunluğu ve kalınlığı dikkate alınarak değişmektedir.

Uygulama sonrasında tüylerin dökülmesi 2-3 haftada başlamaktadır. Tüylerin dökülmesi için en erken 1 hafta sonra kese yapılmalıdır. Epilasyonun etkisi ilk uygulama sonrasında görülmeye başlasa bile asıl etki 3. seanstan sonra görülmektedir.

 

Aleksandrite Lazer Epilasyon

Diğer lazer yöntemlere göre daha hızlı uygulanabilen bir yöntemdir. Erkeklerde ve kadınlarda rahatlıkla uygulanabilir. Tüm vücut lazer epilasyonda en etkili lazer yöntemlerinden biridir. 750 nm  dalga boyu ile deri altındaki köklerine rahatlıkla ulaşılmaktadır. Bronz tenler de tüm lazer epilasyon yöntemleri az etkilidir.

Aleksandrite lazer deri üzerinde herhangi bir yanık izi oluşturmaz. Soğutmalı lazer epilasyon cildin ısınmasına izin vermediğinden acı en az şekilde hissedilir.

Buz lazer

Günümüzde uygulanan en hızlı diyot lazer epilasyon teknolojisi buz lazer ile elde edilmektedir. Ayrıca buz lazer uygulaması diğer lazer uygulama yöntemlerine göre en acısız, en ağrısız yöntemdir.

Oldukça hızlı ve pratiktir. Zaman ve seans sayısı olarak en tasarruflu yöntemdir.

Buz Lazerde, uygulama yapılan bölgeye -3, -4 derecede başlık kullanılmaktadır. Bu sayede ağrı ve acı hissedilmeyecek düzeydedir. Daha kısa süre içerisinde atış yapılabilirken zamandan tasarruf sağlanmaktadır.

Doğal olarak buz lazer, seans sayısı azalacağından çok daha ekonomik olacaktır.

Vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilen bir lazer epilasyon tekniğidir. Tüm bölgelerde daha kısa süre içerisinde daha çok olumlu sonuç almak mümkün olmaktadır.

Yüz ve vücut bölgesinde ince kıllar üzerinde de oldukça etkili olan bu sistem sadece kış aylarında değil yılın her döneminde çok iyi sonuçlar alınan bir yöntemdir.

Buz Lazer yöntemi her türlü cilt yapısına göre, koyu renk ya da açık renk fark etmeden son derece olumlu sonuçlar aldığımız bir yöntemdir.

Cilt tiplerinde olumlu sonuç alınabilen en etkili yöntemdir. Kalıcı sonuçlar alabilmek için kıl yoğunluğunun ve kıl yapısının önemi çoktur. Ortalama 4 – 8 seanslık bir tedaviye ihtiyaç duyulmaktadır.

Epilasyon öncesinde akne tedavisinde kullanılan ilaçların bırakılması önerilmektedir.

Epilasyon uygulama esnasında seans aralarında kılların tıraş edilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak kıllar köklerinden kopartır malıdır.